August Matthias Hagen. Kunstniku reisipäevikud 1820-1821

4.40

Toimetajad: Ene Hanson, Ivar Leimus. Tõlge ja kommentaarid: Epp Preem. Kujundus: Aime Andresson. Pehmekaaneline, 147 lk, eesti keeles. Mõõdud: 15 x 21 cm. Eesti Ajaloomuuseum 2011

Laos

  

18.–19. sajandil muutusid tavapäraseks baltisaksa kunstnike õpirännakud Saksamaale, Šveitsi, Austriasse ja Itaaliasse. 1820. aasta juunis rändas sinnamaile ka August Matthias Hagen (1794–1878), hilisem Tartu ülikooli joonistusõpetaja, keda on peetud oma põlvkonna andekaimaks baltisaksa loodusmaalijaks.
Rändurielu muljed jäädvustas Hagen oma reisipäevikuis, mis kirjeldavad kaasahaaravalt tema visadust ja kannatusi sellel enamasti jalgsi sooritatud teekonnal. Ta töötas iga ilmaga nii külmas kui ka sajus: tema joonistused ja päevikumärkmed on sageli veepritsmetest laiali läinud.
Oma rännakul ei jätnud Hagen kasutamata võimalust külastada muuseume ning galeriisid, käia ooperis, teatris ja kontserdil. Hageni täpne ja lennukas stiil maastikumaalijana kujunes välja just neil matkadel.
Raamat pakub huvitavat lugemist nii kunstiajaloolastele, ajaloolastele kui ka kõigile teistele sellest ajastust ja inimestest huvitatutele.

Tootekood: 4044 Kategooriad: , ,
Uuendan...
  • Ostukorvis ei ole tooteid.
Skip to content