Tants Kalevipoja ümber. Helmi Tohvelmani päevaraamat. Elavik VIII

3.00

Koostaja: Iivi Lepik, Toimetajad: Seidi Raid, Katre Koit, Kujundus: Kadi Pajupuu. Pehmekaaneline, 127 lk, eesti keeles. Mõõdud: 15 x 18 cm. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum 2008

Laos

Raamatu aluseks on ballettmeistri ja pedagoogi Helmi Tohvelmani (1900–1983) päevaraamat, milles ta on kirjutanud Eugen Kapi balleti „Kalevipoeg“ lavale toomise loo Estonia teatris 1948. aastaks. Kalevipoja teemat nii eepose kui teatrilavastuse poolelt käsitlev raamat on heaks õppematerjaliks õpilastele, teatritudengitele jt ning põnev lugemismaterjal teatrihuvilistele. Helmi Tohvelmani „Kalevipoja” lavastamise hetki kajastava päevaraamatu kõrval on trükises mälestusi Ferdinand Veikelt (Kalevipoja osatäitja), Naima Kasakilt, Anna Ekstonilt, Ago-Endrik Kergelt, Eino Tambergilt jt. Iivi Lepiku ja Kalju Haani poolt koostatud saatesõnad annavad ülevaate Kalevipoja-eepose algusloost ning Kalevipoja teema jõudmisest kunsti, muusikasse ja teatrisse. Raamatu lõpus on ülevaade Eestis lavastatud Kalevipoja-teemalistest lavastustest ja peaosatäitjatest. Trükises on kasutatud rohkesti fotomaterjali.

Tootekood: 60064923 Kategooriad: ,
Uuendan...
  • Ostukorvis ei ole tooteid.